فعال کردن طراحی متریال دیزاین در گوگل کروم

فعال کردن طراحی متریال دیزاین در گوگل کروم

بدون شک گوگل کروم یکی از بهترین مرورگرهای حال حاضر در دنیاست که طرفدارن زیادی در بین برنامه نویس ها دارد.شرکت گوگل اخیر قابلیتی در گوگل کروم قرار داده است که امکان تغییر تم را برای کاربران فراهم می کند اما اینکه چرا این قابلیت برای کاربران مک فعال شده است و برای کاربران ویندوز مخفی است یک رازیست که هنوز هم کسی آن را نمیداند. البته ممکن است یکی از دلایل آن این باشد که هنوز این طراحی در مرحله تست و آزمایش قرار دارد.در ادامه این پست شرح خواهم داد که چگونه این قابلیت را در نسخه ویندوز مرورگر کروم فعال کنیم.

فعال کردن طراحی متریال دیزاین در گوگل کروم

تصویری که در بالا میبیند تم پیشفرض گوگل کروم است که در حال حاضر تمامی گوگل کروم ها با این حالت پیشفرض اجرا میشوند.برای تغییر تم به متریال دیزاین آدرس زیر را کپی و در آدرس بار مرورگر کروم پیست و اجرا کنید

chrome://flags/#top-chrome-md

آی سی ام اس فعال کردن طراحی متریال دیزاین در گوگل کروم

همانطور که در تصویر بالا میبیتد در حالت پیشفرض UI Layout for the browser's top chrome بروی گزینه Defualt قرار دارد. کافیست با ماوس گزینه Refresh را انتخاب و سپس بعد از انتخاب پیغام RELAUNCH NOW ظاهر میشود که با کلیک بروی آن مرورگر کروم شما با ظاهر جدید متریال دیزاین از این پس اجرا خواهد شد.

 فعال کردن طراحی متریال دیزاین در گوگل کروم

اما اگر میخواهید تم را به حالت اول برگردانید کافیست مراحل را از اول طی کنید با این تفاوت که مقدار پیشفرض را از Refresh به Defualt تغییر دهید.

نوشته شده با عشق

محمدحسین نیازی اولش طراحی گرافیکی و رابط کاربری می کرده بعد ها کارشناسی نرم افزارشو گرفته و به کد زنی علاقه مند میشه ، تا اینکه تیم طراحی استودیو لاوان رو راه میندازه و بعدش میره سر وقت آی سی ام اس و الان اون اینجاست تا با تجربه بیش از 12 ساله خودش ، فوت‌وفن‌های خودش رو در اختیار شما قرار بده تا اون‌ها رو در جریان کاری‌تون بگنجونین و مهارت‌هاتون رو ارتقاء بدین.

محمدحسین نیازی

پست های مرتبط

آی سی ام اس

آی سی ام اس یک تیم وابسته به استودیو لاوان است که در منطقه شمال کشور و سواحل دریای خزر متولد شده است. ما عاشق دنیای وب هستیم و با این هدف بوجود آمده ایم که محلی برای گسترش و توسه افزونه های معتبر بومی برای فارسی زبانان سراسر دنیا باشیم .
آی سی ام اس